Symboly
Název oddílu
BRANNĚ - TÁBORNÍCKÝ ODDÍL ARDITI
Znamená to, že kromě tábornické nebo turistické činnosti jdeme ve šlépějích našich legionářů z 1. světové války v Itálii a připravujeme se i na zvládání nebezpečných situací, přežití a pomoci lidem v nouzi. Přes všechny záporné souvislosti, ke kterým byl název těchto jednotek později zneužit míříme pouze k ideálu našich legionářů, především v jejich neohroženosti v boji za svobodu naší země. ARDITI znamená italsky NEOHROŽENÍ a o tom náš oddíl je.
Oddílový znak

Heslo našeho oddílu odkazuje nejenom k rodovému heslu Pernštejnů kteří působili ve východních Čechách, ale především ke skutečnosti, že BEZ VYTRVALOSTI A DŮSLEDNOSTI NELZE DOSÁHNOUT CÍLE! Vybarvení stuhy odkazuje na národní barvy platné v době vzniku Čs.legií. Ve skutečnosti je to naše odhodlání vštípit nejmladší generaci způsob života, který se zakládá na dotahování věcí do konce a odvaze čelit výzvám a neuhýbat před nimi!
Oddílový prapor

Oddílový prapor je dalším symbolem oddílu, zahrnuje oddílový znak s heslem oddílu. Olemování praporu symbolizuje národní barvy a bojové prapory naší armády. Oddílový prapor se nosí v čele oddílu na všechny výpravy.
ÚTOČNÝ NŮŽ PUGNALE
Našimi legionáři nazývaný PUŇÁL - je symbolem HRDOSTI a VĚRNOSTI ODDÍLU. Tyto nože se staly účinnou zbraní a též odznakem italských útočných oddílů "Arditi", řadovým vojákům bylo nošení pugnalů zapovězeno. V době vzniku Čs. legií v Itálii dostali právo nosit tento čestný odznak i českoslovenští dobrovolníci (naše vzory), pro něž je, spolu s alpinským kloboukem, základním poznávacím znakem. Jak na alpinský klobouk, tak na „puňál“ byli legionáři sloužící v Itálii náležitě hrdí a opatrovali je často až do konce života. Pro nás není tento nástroj symbolem tupého násilí, ale připomínkou a vzorem toho nejlepšího, co naši předci vybudovali a představovali.
RUDÝ TROJÚHELNÍK
Představuje symbol ŽELEZNÉ DISCIPLÍNY ARDITŮ, ale i jejich přirozeného KAMARÁDSTVÍ spojeného prožitými útrapami. Tento trojúhelník odkazuje k tradicím úderných jednotek Čs.legií.